Život matky je takový MUMRAI

Četla jsem překrásný citát, se kterým naprosto souzním: „Každá královna by měla té druhé narovnat korunku, aniž by ji řekla, že byla nakřivo“. Moc hezky to koresponduje s mým pocitem sesterství, kdy by si ženy měly pomáhat a podporovat se, místo obvyklého drbání a pokryteckých úsměvů. Rozhodla jsem se to změnit především v sobě a teď doufám, že se moje energie změny odrazí i v ostatních 🙂 chci podporovat projekty žen, maminek na mateřské, které se rozhodly plnit svá poslání a sny. Chci to dělat bez nároku na oplátku, prostě jen z té radosti, že využiji své zdroje k nezištné pomoci.

A tak jsem objevila krásný projekt MUMRAI, který je jednou z vlaštovek v mém novém zaměření 🙂 miluju věci, které dávají smysl, mají logiku a jsou systematické. MUMRAI je korálkový svět maminky Petry Tjokordy, která má dva malé kluky, ale hlavně neuvěřitelnou intuici na práci s kameny, korálky, zlatem, stříbrem…to jsou dary, které nikde nevyčtete, ty musíte mít v sobě. A Petra je má. Připravuje korálky-náramky na ruce a náhrdelníky ze zlata, stříbra s takovým zápalem pro věc, že vás prostě musí její nadšení uchvátit. Měla jsem to štěstí, že se nám v našem nabitém programu matek podařilo naplánovat osobní setkání a stále se usmívám, když si na to vzpomenu.

Co konkrétně mne v té záplavě výroby korálkových náramků, která nyní víří internetem tolik oslovilo? INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP ke každému jednotlivému korálku a osobě zákaznice. Petra používá pouze kvalitní komponenty, žádné náhražky, žádné fejky. Každý korálek má svůj příběh a ona je pomocí náramku umí vyprávět. Dokáže připravit náramek jen a jen pro vás. Umíte si představit tu neuvěřitelnou náročnost na čas a energii? Abych malinko poodhalila Petry svět, popíšu proces tvorby jednoho náramku – pro mě 🙂

  1. U mne to začalo fotkou na instagramu. Zahlédla jsem korálkový náramek, takových fotek jsem viděla mnoho, ale tahle prostě vyprávěla příběh. Náramek ležel na dřevěném podkladu a já nemohla odtrhnout oči. A pak jsem si přečetla, že se jedná o harmonizační náramek (zřejmě jsem v tu chvíli potřebovat najít rovnováhu, klasicky mezi prací a vším ostatním :-)), že je složen z těch a těch korálků, které jsou POSVĚCENY V CHRÁMU NA BALI. A byla jsem lapena 🙂 rozklikla jsem další obrázky a všechny tak krásně povídaly příběhy náramků… Zeptala jsem se Petry, jak to s tím posvěcením je: “Vezmu to trochu od lesa. Vše má svou energii a všechny energie se navzájem ovlivňují. To je známé.  Určitou formou energie je i smích. Vem si, jak moc je jeho energie nakažlivá. Minerály jsou svým jedinečným uspořádáním mikročástic skvělými zesilovači, vysílači, pohlcovači a uchovávači energií. Proto jdu tvořit, jen když mám dobrou náladu, abych klid a harmonii vložila do náramků. Chci, aby náramky nejen hezky vypadaly, ale také aby pro maminky byly každodenní energetickou oporou.  A tím se pomalu dostávám posvěceným náramkům 🙂 Kořeny naší rodiny sahají až na Bali, kde máme velkou úžasnou rodinu. Kdo na Bali jednou byl ví, že z celého ostrova sálá určitý klid, vyrovnanost a spiritualita. Baličané se daleko víc usmívají a vše co se jim v životě přihodí, berou daleko víc “v míru se sebou”, než Evropané. Baličané mají vekou oporu v balijském hinduismu a v každodenních rituálech. Každý den ženy připravují nové a nové obětiny, aby si zajistili pevné zdraví, hojnost, štěstí. Když už jsme doma na Bali, účastníme se velkého množství rituálů a ceremonií. Po každém rituálu se člověk cítí jako po restartu a máte pocit, že vše je v naprostém pořádku. Přála bych si, abychom se takhle cítili každý den a předávali našim dětem jen to nejlepší z nás. A to je důvod, proč jsem nechala posvětit náramky Mumrai. Do náramků byly posvěcením energeticky vloženy samé ctnosti. Posvěcení proběhlo v chrámu Samuan Tiga, kdy spirituální ceremonii vedl vysoce postavený duchovní. Autentický proces posvěcení energeticky aktivoval náramky a povýšil je na duchovní klenoty, které tu jsou pro vás. A i když už se zásoba posvěcených náramků tenčí, nechala jsem si dovést posvěcenou vodu a hotové náramky rituálně energetiky očistím tak, aby vám bylo s náramky opravdu dobře.”
  2. Mrkla jsem na web: „Šperky, které maminkám pomáhají zvládat každodenní mumrai“. To je prostě nádhera. A bylo jasno, já chci svůj náramek s příběhem, který bude vyprávět příběh můj a když budu chtít řeknu ho ostatním, ale když nebudu, stane se mým intimním sdělením jen pro mě samotnou. Jasně jsem přešla do odkazu „ORIGINÁL PRO TEBE“.
  3. Petra je neuvěřitelná! S každým náramkem se doslova mazlí, vybírá pečlivě s každou zákaznicí korálek po korálku, posílá fotky korálků, dolaďuje velikost, každý korálek specifikuje a přesně popíše k čemu má budoucí majitelce pomáhat. Byla jsem tak unešená jejím přístupem. Byla trpělivá a pečlivá, strávila se mnou tolik času, že mne to dojímalo a hřálo. Tradičně upřednostňuju kvalitu před kvantitou a její styl je přesně to, co mi vyhovuje. Vy si vyberete, co v daném období potřebujete zlepšit, harmonizovat, probudit, ulehčit, ochránit…a Petra vám doporučí tip i barvu nebo vás nechá abyste intuitivně vybrali, co bude to nejlepší konkrétně pro vás. A mne zajímal i její příběh a příběh vzniku Mumraie: “Minerály a polodrahokamy mě fascinují už od malička. Jako malá holka jsem hodiny a hodiny běhala po venku, a hledala pro mě vzácné drahokamy, udělala si svojí vzácnou sbírku kamenů, kterou jsem neustále rozšiřovala. Musela jsem mít celou sbírku dostupných polodrahokamů a bavilo mě se učit jak působí na člověka podle znamení. Zajímalo mě jejich složení, tvrdost, ale i to, jak asi vypadají, když se rozříznou a tak jsem si přála svou vlastní rozbrušovačku (rozbrušovačku jsem nedostala a prsty mám všechny 🙂 Často jsem si s minerály hrála a cítila se šťastně, spokojeně … až vyrostu, budu brousit diamanty a hledat a sbírat meteority…. těsně vedle 🙂 Polodrahokamy mě doprovázejí celý život. Ať už jako “dekorace”, nebo jako malý kamínek jako talisman v kapse. Mockrát jsem si chtěla navlíknout “svůj náramek” podle toho, co v danou chvíli potřebuju podpořit, ale nějak nebyl čas. Cvak – jsem máma. Znáš to, mateřství je krásné poslání, někdy tak trochu k pos… 🙂 Asi nejtěžší pro mě, jako pro milovníka spánku, bylo se vypořádat s jeho nedostatkem a vším co to doprovází. Hledala jsem něco, co mi pomůže cítít líp a když k tomu přidám roztoucí touhu tvořit, bylo pro mě přirozené se obklopit od hlavy po paty korálky z minerálů. Znovu jsem tedy našla potěšení, které mi od mala přináší radost a dodává energii. Konečně jsem začala dělat náramky pro sebe, podle toho, co potřebuji jako máma podpořit. Když to viděly maminky v mém okolí, chtěly také svůj posilující náramek a tak to celé začalo. Když už se mi začaly ozývat kamarády kamarádek, cítila jsem, že je potřeba svou radost posunout dál. Musim říct, že moje nejblyžší přítelkyně mi byly a jsou velkou oporou. Bez nich by Mumrai nikdy nebyl. 
  4. Umíte si představit te naprostý individuální přístup v objemu tisíců náramků? Proto Petra používá jen kvalitní korálky a vozí je posvětit na Bali, protože jejich energii pak fyzicky cítíte vy – majitelky/nositelky. Proto je cena zdánlivě vyšší než u korálků ze sklíček a bez příběhu. Spočítejte čas strávený přípravou jediného náramku a péči, kterou vás náramek i Petra zahrne. A to má smysl, a proto to chci podporovat. Už jen zmíním luxusní balení každého náramku a radost, kterou pocítíte, když dorazí. Cítím se požehnaná, jako můj náramek 🙂

Chcete také svůj osobní náramek nebo vás článek inspiroval k dárku pro přítelkyni? Navštivte Petřin web ZDE 🙂

Závěrem mne Petra poprosila o osobní poděkování, které ji s radostí vyplním:

Speciálně jedno velké díky patří Terce Kinclové, která naprosto geniálně a lehce vymyslela název Mumrai a i mi pomáhá s texty na web. Nikdy jsem necítila takovou podporující, ženskou sílu jako teď. Až mám pocit, jakoby přišla nová doba “ženského” podnikání. Vše probíhá bez zbytečného tlaku na výkon a na konkrétní výsledek. Každá z nás dělá něco, co jí baví, sem tam se naše podnikání protnou a s lehkostí a v klidu si předáme co je potřeba a pozitivní výsedek většinou “sám” brzo dostaví. Děkuji za to.