MILÁ MAMINKO, promiň, že jsem Ti zničilo VAGÍNU! Tvoje děťátko.

Krásný příspěvek na FB, který sdílela moje kamarádka. Přidala k tomu komentář, že by se jí moc líbilo, kdyby takové přání někdy v budoucnu dostala od svého dítěte.

Hodně jsem nad ním přemýšlela a říkala si, kolik ironické pravdy se v něm skrývá. Přes věškerou lásku a radost z porodu, změny po přirozenem porodu ve vagíně jsou. Tečka.

Změní se vzhled, pevnost, struktura, elasticita a s každým dalším porodem je to krát dva, tři, čtyři, pět…a to včetně ochabujících svalů pánevního dna. Při vaginálním porodu dochází k oděrkám, nástřihům, natržením, poklesu stydkých pysků, prostě k mnoha věcem, které nám malinko berou sebe-vědomí.

Se vším se dá pracovat a to i bez zkušeného zásahu plastických chirurgů v rámci tzv. omlazení genitálu. Můžeme se učit aktivovat a uvolňovat pánevní dno, můžeme prožívat orgasmus se vším všudy.

JAK PEČOVAT O SVOU VAGÍNU?

To je téma, kterým se v knize JSEM PO PORODU zabývá Denisa Říha Palečková:

“Řekla bych, že jako ženy bychom určitě měly své vagíně naslouchat mnohem víc, než jsme zvyklé. A můžete si ji představit jako takovou moudrou bytost, která k nám téměř neustále promlouvá, ale my jí velmi často nenasloucháme.

Mnohé ženy, když si projdou zpátky svůj život a podívají se i na intimní zážitky, říkají: „Hmm, já jsem ji velmi často neposlouchala. Já jsem se vůbec nezajímala o to, co chce, jak se cítí, co mi říká.“ To se pak projeví tak, že třeba máme sex s někým, s kým ani nechceme, nebo takovým způsobem, který se nám ani tak nelíbí, ale říkáme si, to bude dobrý, to bude dobrý, já to vydržím, to bude dobrý.

A to je také jeden z důvodů, proč naše vagína postupně ztrácí svoji citlivost a proč k nám přestává promlouvat nebo se její hlas ztiší. Já radím, abyste jí naslouchaly a abyste ji využily jako takovou studnici moudrosti.”

Denisa se také dlouhá léta zabývá problematikou VAGINÁLNÍHO MAPOVÁNÍ, které je řešením pro všechna skrytá i odhalená traumata, mezi které můžeme s čistým svědomím zařadit i vaginální porod.

CO JE VAGINÁLNÍ MAPOVÁNÍ?

“Metoda, která slouží především k uvolnění pánevního dna, zcitlivění v oblasti intimní a současně k prohloubení cítění celého těla. Je to tedy nástroj, díky kterému my ženy můžeme prožívat samy sebe nejenom na úrovni sexuality, ale vůbec cítit celé svoje tělo, svoji duši, svoje životní potřeby, cítit, co chceme, co nechceme. Je to úžasný nástroj, který nás takzvaně vrací do těla.

To je velmi výstižný výraz, protože díky vaginálnímu mapování se ukotvujeme v sobě sama. Často nás ženy vyhledávají proto, že chtějí dosáhnout určitého zlepšení v prožitku intimním, v oblasti sexuality, ale ve výsledku je přesah vaginálního mapování mnohem širší.”

Celé téma o vaginálním mapování a určitém tipu “hovorů s vlastní vagínou” najdete v knize 🙂 K nadpisu tohoto článku bych připojila už jen toto:

“Milá maminko, Tvoje vagína dostala zabrat, ale i tak je báječná a zdrojem Tvé životní energie. Díky mému porodu jsi mohla prožít zprůchodnění porodních cest, což je dar do budoucna pro Tvoje vnitřní vnímání. Děkuju, že jsi mi pomohla na svět.”

Myslím, že tohle je prima přání každé mamince po vaginálním porodu. Tak nezapomínejte popřát vlastní mamince, té paní, co vás kdysi porodila 🙂 Ideálně při každých vlastních narozeninách.